Firma Get Well Sport Sp. z o.o.

Firma Get Well Sport Sp. z o.o. z Torunia powstała na początku 2016 roku. Get Well isotonic drink został stworzony aby pomagać. Idea powstania firmy zrodziła się po wypadku żużlowca, Darcy Warda, który zakończył jego karierę i skazał na wózek inwalidzki. To dla niego firma zbierała pieniądze na początku. Kolejnym żużlowcem, któremu pomagano, był Witalij Biełousow, który uległ kontuzji na torze w rosyjskim Togliatti. Planowo, z każdej butelki Get Well isotonic drink 50 groszy było przeznaczane na pomoc dla kontuzjowanych żużlowców. Miała to być inicjatywa ogólnopolska i ponad podziałami. W tym okresie firma współpracowała z 8 klubami w całej Polsce, które zobowiązały się do promowania idei Get Well na swoich torach, w zamian za co Get Well zobowiązał się przekazywać zebrane 50 gr z każdej butelki sprzedanej na danym terenie dla klubu na kontuzjowanych żużlowców.

Od 2017 roku firma postanowiła rozszerzyć zakres pomocy. Już nie tylko na żużlowców, ale ogólnie na sportowców, w szczególności na amatorów. To właśnie amatorzy w odróżnieniu od profesjonalistów mają większy problem z dostępem do profesjonalnych lekarzy, fizjoterapeutów i rehabilitantów, przy znacznie skromniejszym budżecie. Poza pomocą dla kontuzjowanych sportowców, firma wspiera też organizacje imprez biegowych, piłkarskich, koszykarskich, unihokeja, speedroweru, motocrossu i innych.

Do tej pory firma pomogła:

  1. Darcy Ward -ok. 40000 zł – bardziej darowizna niż ze sprzedaży – początek idei oraz firmy Get Well Sport.
  2. Witalij Biełusow – ok. 2500zł.
  3. KS Toruń za II połowę roku 2016 otrzymał 12857zł na kontuzjowanych żużlowców.
  4. GKŻ za II połowę roku 2016 otrzymał 7655,5zł na kontuzjowanych żużlowców.
  5. Gorzów Wielkopolski zebrał 1992zł – pieniądze zostały przekazane Stowarzyszeniu Kibiców Stali Gorzów-Stalowcy na rehabilitację żużlowca Ryszarda Dziatkowiaka.
  6. Sławomir Katkiewicz- jeden z najlepiej zapowiadających się młodych gimnastyków, podczas treningu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi – 900zł na rehabilitację.
Zamknij menu